پیشکش به سمانه مرادیانی

پیشکش به سمانه مرادیانی
که به جای ما خودش را مرد


قرص برنج می خورم روزی یکبار 
که سمانه ای بروید از من در این گورستان
به جای برنجی که برای شام رنجیده ام
که روزی یکبار نه، هزار بار درو می کنم خودم را
به جای آنکه هر روز با بمبی در یکی از ایستگاه های عمومی منفجر شوم
برنج یعنی که رنجی تدریجی بشود جزئی از من
برای تمام کردن همه کسانی که شبیه من برنج نمی خورند

-----------------
لیلا صادقی

 

سمانه مرادیانی، شاعر و مترجم، متولد 1364

/ 50 نظر / 196 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسترن

سلام شعر زیبایی بود روحش شاد

رضا متولی

سر زدن به این وب تازه افتتاح شده ضرر ندارد

مدير بعد از اين

هرگز آنقدر كه شايسته بود حرف هايش را نفهميدم... اين روزها بيشتر مي فهمم اما حيف كه نيست !!! اين خاصيت ما آدم هاست كه وقتي از دست ميدهيم چيزي را يا كسي را بهتر مي فهميمش... چه خاصيت بي خاصيتي !!!

آقای نویسنده

درود به لیلا صادقی از خواندن اشعار شما سیر نمیشوم،هرگز

shervinsoleymani

fogholade bood

sepehr

الا ای برفــــــــــــ! چه می ‏باری بر این دنیای ناپاکی؟ بر این دنیا که هر جایش رد پا از خبیثی است مبار ای برفــــــــ! تو روح آسمان همراه خود داری تو پیوندی میان عشق و پروازی تو را حیفــــــ است باریدن به ایوان سیاهی ‏ها تو که فصل سپیدی را سرآغازی مبار ای برفــــــــــــ!

وهاب

کاری ندارم سمانه کی بود و چه کار کرد . از اون بزرگتراشم دنیا به خودش دیده. تو هر زمینه ای که فکرشو بکنی و ... ولی کلا آدمی که خودکشی میکنه از همون لحظه از درجه ی آدمیت ساقطه و از اون به بعد بها دادن بهش یعنی نفی آدمیت و زندگی . شما بهتر بود این مطلب رو رو وبلاگت نمیذاشتی. غصه داشتی میدونم. دلت براش تنگ شده بوده میدونم. ولی نباید این مطلب رو عمومی کنی. مسئولیت اجتماعیت کجا رفته ؟ یادش به خیر... گلسرخی هم شاعر بود...

سعيد

سلام من عاشق شعر هاي توهستم سمانه مرادياني آيا با من ازدواج ميكني من 28 سالم نويسنده و بهترين وبلاگ نويس هستم شايد آوازه من به گوش تونخورده اگي جوات بله بود به من بگو

امين

ببخشيد يادم رفت بگم اون شعري كه نوشتم از جناب آقاي وحيد نجفي هست.

حسام

اخیرا کتاب ساختار روانشناسی فاشیسم که خانوم مرادیانی ترجمه کرده خوندم.. خیلی ترجمه خوبی کرده بود متاسف شدم که در بین ما نیستن خدا رحمتشون کنه. از شعر زیبای شما به یاد ایشان بسیار سپاسگذارم. پ.ن : از نظرات و کامنتهای غیر مربوط و کوته فکرانه واقعا متاسف شدم.