مجله نوشتا، شماره 13

خبرگزاری موج -به گزارش موج، در شماره جدید مجله بین الملی نوشتا نویسندگان و شاعران زیر حضور دارند:
آریا آریاپور، لاله آتشی، پرویز اسلامپور، جواد اسحاقیان، محسن اکبرزاده، آرش جودکی، روجا چمنکار، حسین خلیلی، یدالله رویایی، کروب رضایی، علیرضا زرین، ایرج صف شکن، لیلا صادقی، محمد حسن مدل.
در این شماره بخشی از کتاب زمن الشعر از آدونیس با ترجمه سهیلا پرستگاری با عنوان مفهوم سادگی چاپ شده است که مفهوم این مقوله را از زبان آدونیس بیان می‏کند.
از مطالب دیگر این شماره، نقد جواد اسحاقیان بر مجموعه داستان جوی و دیوار و تشنه از ابراهیم گلستان است که موضوعاتی چون مدرنیته و مدرنیسم را در آن بررسی کرده است. لاله آتشی نیز ادبیات اقلیمی را در شعرهای منوچهر آتشی مورد بررسی قرار داده است.
این شماره مجله نوشتا به معرفی قادر رستم نویسنده تاجیکستانی می‏پردازد و داستانی از او را آورده که علی محمدی آن را تنظیم و حاشیه گذاری کرده است.
امید قهرمان نیز در این شماره داستان تالپا از خوان رولفو را به فارسی برگردانده است. لیلا صادقی و تینا امراللهی نیز فصل اول کتاب در جستجوی نشانه‏ها با عنوان فراسوی تفسیر به فارسی برگردانده‏اند که در این شماره نوشتا می‏خوانید.
از نکات قابل توجه این شماره نوشتا، ترجمه شعرهای احمدرضا احمدی توسط آرش جودکی به فرانسه است و همچنین معرفی عالیه شعیب و غاده السمان دو شاعر عرب.
شماره سیزده مجله نوشتا با مدیر مسئولی حسین واحدی پور و سردبیری محمدحسین مدل با قیمت 2000 تومان چاپ و توزیع شده است.

/ 24 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید رضا شروه

داستان کوتاه پشت به ديوار روبروي آينه شكسته اي كه بود ايستاد وگوش داد و.......

ارکادیا

وقتي که زندگي برات خيلي سخت شد، يادت باشه که درياي آروم، ناخداي قهرمان نمي‌سازه. www.return2heaven.net

دادا

سلام عزیز شما که زیبا و هنرمندی قدر زیبایی و هنر رو حتمن میدانید لطفن به سایت مزون لباس ما قدم رنجه بفرمائید دوخت لباس شب لباس مجلسی حتی در بالاترین سایز منتظر تماس شما هستم افرادیکه از طریق سایت تماس بگیرن تخفیف ویژه دارند. www.maisonchitsaz.persianblog.ir

مرگ

م ر گ

ساسان

سلام هموطن خوبم از اشنائی با شما و وبلاگتون خوشحال شدم یه درخواست : ممنون میشم منظورتونو از متن "بلند می‌شوی به رسم خط‌کش‌هایی که بکش کوه را به پای ایستادنم" بفرمائین چون متنی سنگینه که متاسفانه درکش نمیکنم موفق و سربلند باشید در سایه سار اهورا مزدا [گل]

mohammad

سلام دوست عزيز وبلاگ واقعا" زيبايي داري مطالب جالبي هم نوشتي خوشحال ميشم با هم تبادل لينک داشته باشيم به اميد ديداري دوباره اگر مایل بودید در نظرها بنویسید خوشحال میشوم www.LaMerdooN.Persianblog.ir

saner

من نيز متفاوت از ديگران داستان كوتاهي نوشته ام براي ويرايش و تبديل به فيلمنامه خوشحال مي شوم نظر شما را بدانم