نشست نشانه‌شناسی آثار نویسندگان نسل اول ایران: جلال آل احمد

خبرگزاری ایسنا

نشست «نشانه‌شناسی آثار جلال آل‌ احمد» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دومین نشست «نشانه‌شناسی آثار ادبیات داستانی نسل دوم» به «جلال آل‌ احمد» اختصاص دارد که از ساعت 18 تا 20 روز 29 آذر‌ماه در سالن استاد امیرخانی خانه‌ی هنرمندان برگزار می‌شود.

در نشست «بررسی نشانه‌شناسی آثار آل‌ احمد»، دکتر حمیدرضا شعیری به تحلیل وجه تنشی گفتمان در کتاب «سنگی بر گوری» می‌پردازد و دکتر فرزانه کریمیان درباره‌ی تفکر اجتماعی - سیاسی در کتاب «نفرین زمین» سخن می‌گوید. همچنین دکتر علی عباسی به کارکرد روایی آثار این نویسنده می‌پردازد و دکتر مرضیه اطهاری «زن زیادی» آل‌ احمد را نشانه‌شناسی اجتماعی ‌می‌کند.

این نشست‌ها با دبیری علمی لیلا صادقی به همت گروه نشانه‌شناسی ادبیات خانه‌ی هنرمندان برگزار می‌شود.

پیش‌تر، نشست «نشانه‌شناسی آثار ابراهیم گلستان» در این سری نشست‌ها برگزار شده است.

/ 8 نظر / 25 بازدید
avaze irani

سلام. به وبلاگ نویسندگی ما هم سری بزنید. ممنون

مجید

سلام استاد عزیز بسیار خرسندم از دیدن وبلاگی که سراسر اطلاعات دسته اولی رو به مخاطب منتقل میکند...بنده هم در حوزه هایی با شما همکارم خوشحال میشم بتونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم.....غیر از وب ذکر شده وبهایی دیگه ایی هم هست که خوشحال میشم نظرتون رو بدونم....مستدام باشید

زبان شناسان آینده

سلام. چطوری؟ با مطلبی در مورد ریشه شب یلدا به روز هستم. حتما حتما سر بزن . به دردت میخوره.

امیرحسین غلامی

سلام موفق باشید .

سمیرا سلطانی

به تازگی رمانی با عنوان آریا در وبلاگ نویسنده ای به نام دکتر مهدی سنجردی (که گمان می کنم نام نویسندگی نویسنده ای چیره دست باشد) منتشر شده است که به نظر من از نظر نشانه شناسی بسیار قابل تاَمل است. اگر فرصت کردید حتماَ این رمان را از www.sanjerdi.persianblog.ir دانلود و در یکی از جلساتتان آن را تحلیل کنید.

پارمیدا

سلام وبلاگ قشنگی دارید به منم سر بزنید

منصور از کردستان

باسلام تشکر ازوب خوبتان وتشکر ازشماکه جای در کلبه خودرا به جلال ال احمد گذاشتید موفق باشید به وب من هم سر بزنید