مجموعه «شعر ـ ‌داستان»‌ لیلا صادقی منتشر می‌شود

مریم انصاری
 «از غلط‌های نحوی معذورم»- نشر ثالث
 
ایلنا: لیلا صادقی تازه‌ترین مجموعه شعر و داستان خود را در ثالث منتشر می‌کند.

لیلا صادقی با اعلام این خبر که این مجموعه به تازگی برای اخذ مجوز به ارشاد فرستاده شده است، درمورد ترکیب شعر و داستان در این کتاب، گفت: 40 شعر در این کتاب است که به 40 تکه داستانی مرتبط است، به نحوی که روی خوانش شعرها تاثیر می‌گذارد البته روایت‌های داستانی به لحاظ تاریخی از روایت‌های شاعرانه متفاوت هستند. من در این کتاب قصد معرفی ژانر دیگری از« شعر ـ داستان»‌داشتم چراکه در این کار، هیچ یک به تنهایی امکان چاپ ندارد و هریک به دیگری کمک می‌کند تا خودش را گسترش دهد.
وی افزود: در این شعرها و تکه‌های داستانی، تم‌ها یا موتیف‌های مشترکی وجود دارد و البته این را هم بگویم که روایت‌های شعرها، زبانی متفاوت از تکه‌های داستانی دارد. زبان داستان‌ها، از جنس هزار و یک شبی است و روایت هم در فضاهایی از این دست می‌گذرد و زنی به نام لیلا در 40 شب، داستان خودش را روایت می‌کند.
صادقی توضیح داد: برخی از عناصر کلیدی، مثل عدد 40، اشاره به چله‌نشینی راوی با مخاطب دارد. راوی به این ترتیب مخاطب را به فضایی می‌برد که به نوعی رسیدن به خود یا چله‌نشینی است.
وی در پایان متذکر شد: راوی تکه‌های داستانی، زنی از دیروز است و راوی شعرها یک زن امروزی مدرن که این دو به نوعی به لحاظ زمانی و همین طور ژانر، درتقابل تکمیل‌کننده هم قرار می‌گیرد.
/ 5 نظر / 30 بازدید
mohsen

سلام استاد ضمن آرزوی موفقیت روزافزونتان بی صبرانه منتظر چاپ این اثر هستیم

همیشه جوان

[گل]با رفتن تو من از خودم هم سیرم با عقربه ها ثانیه ها درگیرم مرگ آمده راه نفسم را بسته وقتی چمدان بسته شود می میرم [گل]